top of page

Archicad 25 - nowe funkcjonalności:

Skuteczne modelowanie BIM

Zadania takie jak automatyczne przygotowanie dokumentacji lub koordynacja międzybranżowa są wykonywane w oparciu o cyfrowy model budynku i mogą być realizowane w jednym, stosowanym na co dzień środowisku oraz łatwo współdzielone z innymi uczestnikami procesu realizacji inwestycji.

Komponenty modelu BIM mogą być dodawane przy pomocy dedykowanych narzędzi, w których możliwie jest odwzorowanie praktycznie wszystkich cech geometrycznych i informacyjnych dotyczących elementów budynku. Zastosowanie programowania wizualnego w narzędziu PARAM-O pozwala na łatwe tworzenie własnych obiektów parametrycznych natomiast połączenie ze środowiskiem programów Rhino/Grasshopper lub użycie języka Python daje praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji geometrii lub zarządzania informacjami powiązanymi z modelem BIM. 

 

Większy komfort projektowania

 

Automatyczne generowanie dokumentacji 2D, interaktywne zestawienia lub wbudowany, wysokiej klasy, silnik renderujący ułatwiają wykonywanie codziennych zadań związanych z przygotowaniem projektu.

Tworzenie rysunków 2D (elewacji i przekrojów) w najnowszej wersji Archicada wzbogacone zostało o możliwość pełnego wykorzystania tekstur przypisanych do komponentów modelu. Wraz z możliwością współdzielenia projektu na urządzeniach przenośnych, przy pomocy formatu BIMx czyni to z programu Archicad skuteczne narzędzie wspomagające prezentację i komunikację z innymi uczestnikami procesu projektowego. – tłumaczy Maciej Szymanik, członek zarządu firmy WSC, autoryzowanego dystrybutora Archicada na Polskę.

 

Współpraca międzybranżowa

 

Archicad to również wiodąca platforma zawierająca najnowsze rozwiązania współpracy i komunikacji międzybranżowej w standardzie OPEN BIM. Wykorzystanie formatu IFC, wbudowane narzędzia wykrywania kolizji, porównywanie modeli lub system dodawania uwag do projektu, z możliwością ich udostępniania w standardzie BCF, ułatwiają koordynację i współdzielenie decyzji projektowych z projektantami innych branż. W najnowszej, 25 edycji Archicada zaimplementowane zostały kolejne narzędzia ułatwiające wykorzystanie standardu IFC - między innymi definiowanie punktu początkowego modelowania i jego relacji do rzeczywistej lokalizacji projektu przy pomocy wbudowanego punktu geodezyjnego. – opisuje Maciej Szymanik.

Ponadto, generowanie i edycja modelu analitycznego konstrukcji (dostępne od wersji 24) uzupełnione zostały o definiowanie obciążeń. Dzięki temu Archicad 25 może być coraz skuteczniej wykorzystywany również przez projektantów konstrukcji, którzy mogą pracować wspólnie z architektami na jednym modelu fizycznym.

Budujmy_razem2.png

BIMcloud + BIMx

Bezpieczna współpraca w czasie rzeczywistym pomiędzy członkami zespołu projektowego, niezależnie od wielkości projektu, lokalizacji biura, czy szybkości połączeń internetowych.

 

Połącz pracownię projektową z placem budowy dzięki wielokrotnie nagradzanej aplikacji BIMx, najpopularniejszej aplikacji do prezentacjii koordynacji modeli BIM na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android.

Archicad 25 - wymagania:

AC25 - wymagania.png
bottom of page