• blog786

iOS 13 - co nowego?

Całkiem niedawno pojawiła się na rynku finalna wersja iOS 13. Wielu ludzi czekało na to z ogromną niecierpliwością. Zobaczyć mogliśmy wiele spekulacji, co będzie miał nam on do zaoferowania, co będzie można dzięki niemu uzyskać. Co więc można powiedzieć na ten temat dziś? Czy faktycznie to taka totalna rewolucja i prawdziwe szaleństwo? W tym artykule postaramy się wziąć iOS 13 pod lupę, skupiając się na wszelkich najważniejszych tutaj elementach.


Po pierwsze - tryb ciemny


Jedną z głównych rzeczy, jaką jest w stanie zagwarantować nam system iOS 13 to tryb ciemny. Niby tak niewiele, a jednak pozwala nam on całkowicie zmienić wygląd interfejsu. Tryb ten sprawdza się w sposób szczególny wszędzie tam, gdzie mamy słabsze oświetlenie. Taka zmiana pozwala przy tym uzyskać cztery nowe tapety systemowe. Tryb ciemny może być włączony zarówno automatycznie o odpowiedniej godzinie lub ręcznie.


Po drugie - aparat


Jeśli w grę wchodzi aparat i tutaj mamy wiele nowości. Łatwiej jest znaleźć zdjęcia, zdecydowanie prościej jest je wyświetlać, jak również i udostępniać. iOS 13 w nowej wersji to także nowe narzędzia, dzięki którym można edytować i korygować zdjęcia, z zamierzonym efektem. Nowa aplikacja daje ogromne możliwości pracy ze zdjęciami. . Dużym atutem jest nowy efekt oświetlenia portretowego - światło high - key, które to pozwala tworzyć czarno białe portrety na białym tle.


Po trzecie - użytkowanie konta Apple


Wystarczy się zalogować, by w pełni móc korzystać z możliwości, jakie daje konto Apple. Mamy więc tutaj niebywale prostą konfigurację konta, możliwość ukrycia adresu email, najlepszą ochronę haseł. To, co z pewnością warte jest zwrócenia uwagi, to fakt, że Apple nie śledzi aktywności użytkownika w aplikacjach, co chroni przed tworzeniem na tej podstawie naszego profilu. Co istotne, logując się i używając Apple, można jednocześnie i automatycznie logować się także do zgodnych aplikacji oraz witryn, wykorzystując w tym celu Apple ID.Po czwarte - notatki


Z pewnością na to należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o iOS 13. Dzięki widokowi galerii z miniaturkami notatek, bez problemu możemy znaleźć to, co tylko nam odpowiada. Poprzez foldery można pracować nad notatkami i dawać innym osobom dostęp do tych właśnie folderów lub tylko do wybranych notatek. To jednak jeszcze nie wszystko. Nowy system gwarantuje jeszcze większe i bardziej zaawansowane wyszukiwanie, dzięki któremu można rozpoznawać obrazki w notatkach i tekst w zeskanowanych elementach. Co więcej, nowe opcje to także możliwość zmiany kolejności pozycji na liście, dodawanie wcięć czy przenoszenie rzeczy na dół listy.


Po piąte - wydajność


Jeśli w grę wchodzi wydajność, to bez wątpienia i tutaj możemy otrzymać całkiem sporo korzyści. Uruchamianie aplikacji działa szybciej o blisko 50%. Można odblokować iPhone’a przy użyciu Face ID szybciej o 30%. Jeśli chodzi o uaktualnianie aplikacji, ta szybkość zwiększona została o 60%. I nie można oczywiście nie zwrócić uwagi również na wykorzystanie aplikacji w App Store, gdzie są one mniejsze nawet o 50%.


Po szóste działanie systemu


Na pewno iOS 13 to także i nowe i bardziej usprawnione działanie systemu. Można wybierać sieci Wi - Fi i akcesoria Bluetooth poprzez centrum sterowania. Można stawiać na pełne zrzuty ekranu, projektować arkusze udostępniania. Jeśli chodzi o język, mamy tutaj klawiaturę systemową, która dostępna jest w blisko 38 nowych językach. Pojawiają się tutaj osobne klawisze emocji i zmiany klawiatury. Dużą zaletą jest na pewno i funkcja dyktowania, która automatycznie wykrywa język.


Pozostałe funkcje i możliwości


Chcąc wymienić wszelkie niezbędne funkcje i możliwości, jakie daje nam nowy iOS 13, trudno byłoby zawrzeć wszystko w jednym artykule. Na pewno zmiany dotyczą między innymi App Store z grami Arcade. Wiele nowości zauważymy w kwestii map, dostępu do nich, szybkiego i łatwego nawigowania, czy uzyskania ciekawego efektu 3D, jaki z pewnością spodoba się wszystkim fanatykom ustalania i obserwowania tras. Nie można nie wspomnieć także o nowym pulpicie CarPlay, o większych możliwościach używania skrzynki mailowej, o QuickPath’u, o nowych czcionkach, czy kwestii naszego zdrowia, dzięki zastosowaniu odpowiedniej aplikacji. Warto także zwrócić uwagę na funkcję wyciszenia nieznanych dzwoniących i przekierowanie połączeń do poczty głosowej. To także zmniejszenie czasu ładowania baterii, możliwość używania niskiego transferu, co obniża wykorzystanie sieci komputerowej. Nie sposób nie spojrzeć także na aplikację kalendarza, na Hotspot chmury rodzinnej i na połączenie w jedną aplikacji Znajdź mój iPhone i Znajdź moich znajomych.


Jedno jest pewne - system iOS 13 to bez wątpienia bardzo dużo nowości i wiele zmian. Każdy, kto tylko ceni sobie nowoczesne i designerskie rozwiązania, na pewno będzie z nich w pełni zadowolony, a opcja ta spełni oczekiwania i potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie