• blog786

Zalany iPhone, co dalej?

Od kilku miesięcy zbierasz pieniądze, by w końcu móc kupić sobie iPhone'a, o jakim tylko marzyłeś. Taki długo wyczekiwany, taki wyjątkowy, idealny. Masz go. Jego użytkowanie sprawia Tobie ogromną przyjemność. W końcu możesz robić niezwykle piękne zdjęcia, z przyjemnością przeglądasz strony internetowe, korzystasz z niego jako urządzenia biznesowego, zamiast laptopa. I wszystko wydaje się być takie piękne, aż w pewnym momencie niechcący Twój telefon ląduje w wannie, w muszli klozetowej czy w jeziorze. I co w takiej sytuacji zrobić? Czy da się go jeszcze naprawić czy niestety, ale jesteś stratny całkiem spore pieniądze?


Czy iPhony są wodoodporne?


Rynek ma nam do zaoferowania wiele urządzeń, które z pozoru są wodoodporne. Skoro więc i nasz iPhone taki właśnie jest, to przecież nic nie ma prawa się mu stać, kiedy niechcący będzie miał on kontakt z wodą, prawda? Niezupełnie, bowiem okazuje się, że słowo wodoodporny sprawdza się jedynie w teorii, a w praktyce funkcja ta okazuje się być zupełnie niesprawdzona. Telefon wpadł, Ty go wyjmujesz i widzisz, że zupełnie przestał działać. Co więc zrobić, a czego stanowczo unikać?


Mity i prawdy dotyczące zalanego telefonu


Od dziesiątek lat pojawia się wiele informacji dotyczących tego, jak należy postępować z laptopem, który uległ zalaniu. Wydaje nam się, że to nas nie dotyczy, że nie jesteśmy tak nierozważni, by dopadło to właśnie nas. Jak mówi jednak przysłowie - przypadki chodzą po ludziach, dlatego też nigdy nie mówmy nigdy, bo czasami chwila nieuwagi, a nasz wymarzony laptop zażywa już wodnej kąpieli.


Patrząc na napływające zewsząd informacje, trudno jest znaleźć te, które są prawdziwe. Co więc powinno się zrobić, a co jest kategorycznie zabronione? Po pierwsze - absolutnie nie można suszyć iPhone’a suszarką. Wielu ludzi stosuje takie rozwiązanie jako pierwsze, nie zdając sobie absolutnie sprawy z tego, że takie działanie bardziej szkodzi, niż przynosi korzyści. Nie powinno się telefonu włączać czy podłączać do ładowania. W żadnym wypadku urządzenia nie powinno kłaść się na kaloryfer czy wkładać do ryżu, jak to wielu próbowało zrobić.. Tych rzeczy w żadnym wypadku robić nie wolno.


A co należy z kolei wykonać? Kluczowe znaczenie ma na pewno jak najszybsze oddanie telefonu do serwisu. W tym celu należy więc szybko znaleźć takie miejsce w najbliższej okolicy i niemal natychmiast się do niego udać. Pamiętajmy, że każdy dzień zwłoki zmniejsza szanse na to, że iPhone będzie jeszcze działał. W tym czasie można próbować samodzielnie odessać wodę, używając w tym celu końcówki odkurzacza. Pod żadnym jednak pozorem nie można próbować go włączać. Często zdarza się tak, że ludzie to robią, on się włączy i wydaje nam się, że wszystko jest dobrze. Niestety, ale po kilku godzinach gaśnie i już nic nie można z nim zrobić. Skoro telefon został zalany, ta woda z pewnością w większym lub mniejszym stopniu się w nim znajduje. Trzeba najpierw spróbować więc ją całkowicie usunąć i wszystko w odpowiedni sposób wysuszyć, by dopiero potem móc go uruchomić.
Jak wygląda profesjonalne czyszczenie telefonu po zalaniu wodą?


Bez wątpienia każda firma stosuje zupełnie inne techniki, jeśli w grę wchodzi czyszczenie iPhone’a po zalaniu wodą. Najważniejsze jest to, by zrobić to prawidłowo, bez uszkodzenia konkretnych elementów. Wiadomo, iż kluczowe miejsce odgrywa płyta główna, gdyż nie ma ona swojej części zamiennej, by móc dokonać wymiany. O nią należy zatroszczyć się w sposób szczególny. Kolejnym krokiem jest wyjęcie części i demontaż ekranów ochronnych. Następnie odbywa się tak zwane czyszczenie w wanience ultradźwiękowej, z zastosowaniem płynu antykorozyjnego. Dzięki temu usunięta zostanie wszelka wilgoć, a z układów pozbędziemy się korozji. W większości przypadków konieczna jest również wymiana baterii, a często także i wyświetlacza. Wszystko tak naprawdę zależy od intensywności zalania i w każdym przypadku problem może być zupełnie inny. Profesjonalna firma dołoży jednak zawsze wszelkich starań, by wykonać swoją pracę na najwyższym poziomie i z pełnym zadowoleniem wszystkich odbiorców.


Wybór odpowiedniego serwisu


Z całą pewnością jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić szczególną uwagę jest wybór serwisu, do którego naszego iPhona oddajemy. Wiadomo, iż nie każdy specjalista na takie miano zasługuje, dlatego też naszym zadaniem jest znaleźć takiego, który po prostu będzie najlepszy. Większość firm oferuje się w sieci. Można wejść, sprawdzić listę firm w najbliższych okolicach, a do tego przeczytać opinie o takim miejscu. Swój telefon powinniśmy oddać komuś, kto posiada niezbędną wiedzę i ma doświadczenie w naprawie zalanych telefonów. Tylko dzięki temu zwiększymy naszą szansę na to, by urządzenie to działało i dalej mogło spełniać swoje zadania.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie