Wymiana baterii iPhone

wymiana baterii iphone.jpg

W przypadku wszystkich baterii przeznaczonych do wielokrotnego ładowania istnieje ograniczenie dotyczące liczby cykli ładowania – w razie osiągnięcia tej liczby konieczne może być oddanie baterii do serwisu. Jeśli musisz coraz częściej ładować swoje urządzenie, to znak, że być może pora już na nową baterię.

Wymiana baterii iPhone

Bateria urządzenia została tak zaprojektowana, by po 500 cyklach pełnego ładowania zachowała do 80% pierwotnej pojemności. Roczna gwarancja obejmuje serwis wadliwej baterii. Korzystając z komponentów niewiadomego pochodzenia, urządzenie jest narażone na uszkodzenia, spowodowane błędnym odczytywaniem temperatury, niską żywotność i niską pojemność baterii oraz błędy we wskazywaniu poziomu naładowania, co może prowadzić do automatycznego wyłączania się urządzenia.

Jak poznać zużytą baterię w iPhonie?

Przy niskim stanie naładowania baterii, wyższym wieku chemicznym baterii lub niższych temperaturach użytkownicy częściej doświadczają nieoczekiwanego wyłączania. W ekstremalnych przypadkach wyłączenia mogą zdarzać się na tyle często, że urządzenie przestaje być niezawodne lub nadawać się do użytku. System iOS w dynamiczny sposób zarządza szczytowym poborem mocy iPhone'a 6, iPhone'a 6 Plus, iPhone'a 6s, iPhone'a 6s Plus, iPhone'a SE (1. generacji), iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus, aby zapobiec ich nieoczekiwanemu wyłączeniu i umożliwić ich ciągłe używanie. Ta funkcja zarządzania wydajnością jest specyficzna dla telefonu iPhone i nie ma zastosowania do innych produktów firmy Apple. Na iPhonie 8, iPhonie 8 Plus i iPhonie X ta funkcja jest dostępna, począwszy od systemu iOS 12.1. Na iPhonie XS, iPhonie XS Max i iPhonie XR ta funkcja jest dostępna, począwszy od systemu iOS 13.1. Efekty zarządzania wydajnością na tych nowszych modelach mogą być mniej zauważalne ze względu na ich bardziej zaawansowaną konstrukcję sprzętowo-programową.

Zarządzanie wydajnością jest oparte na równoczesnej analizie temperatury urządzenia, stanu naładowania baterii i impedancji baterii. W sytuacji, gdy wymagają tego te zmienne (i tylko wtedy), system iOS dynamicznie zmienia maksymalną wydajność niektórych elementów systemu, takich jak procesor i GPU, aby zapobiec nieoczekiwanemu wyłączaniu urządzenia.

Gdy zarządzanie wydajnością przybiera bardziej skrajne formy, użytkownik może zauważyć następujące efekty:

 • Wolniejsze uruchamianie się aplikacji

 • Niższa płynność przewijania

 • Przygaszenie podświetlenia (co można zastąpić w centrum sterowania)

 • Niższa o nawet 3 dB głośność głośnika

 • Stopniowa redukcja liczby klatek na sekundę w niektórych aplikacjach

 • W najbardziej skrajnych przypadkach: wyłączona widoczność lampy błyskowej aparatu w interfejsie aparatu

 • Konieczność ponownego wczytania aplikacji działających w tle po uruchomieniu

Ta funkcja zarządzania wydajnością nie wpływa na wiele kluczowych obszarów. Należą do nich:

 • Jakość połączeń komórkowych oraz przepustowość sieci

 • Jakość robionych zdjęć i nagrań wideo

 • Wydajność modułu GPS

 • Dokładność lokalizacji

 • Czujniki, takie jak żyroskop, przyspieszeniomierz i barometr

 • Apple Pay

W przypadku niskiego poziomu naładowania baterii i niższych temperatur zmiany wynikające z zarządzania wydajnością są chwilowe. Jeśli bateria urządzenia zestarzeje się chemicznie w dostatecznie dużym stopniu, zmiany wynikające z zarządzania wydajnością mogą być bardziej trwałe.

Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie?

 

Bateria litowo-jonowa w Twoim urządzeniu Apple najpierw ładuje się szybko do około 80% pojemności, a potem przechodzi w tryb powolnego ładowania małym prądem. Czas potrzebny na osiągnięcie pierwszych 80% naładowania zależy od ustawień i ładowanego urządzenia. Oprogramowanie może zatrzymać ładowanie na 80% pojemności baterii, gdy ma ona temperaturę wyższą niż zalecana. Taki dwuetapowy proces ładowania nie tylko pozwala Ci szybciej rozpocząć pracę, lecz także zwiększa żywotność baterii.

Przed wymianą należy sprawdzić żywotność starej baterii, w celu wykluczenia innych usterek. Wymiana ogniwa litowo - jonowego powinna odbywać się wyłącznie w Autoryzowanym Serwisie Apple. Zapraszamy do naszych serwisów w Szczecinie i Gorzowie - korzystamy wyłącznie z oryginalnych części Apple, a po każdej wymianie baterii przeprowadzamy testy wydajnościowe urządzenia, a także udzielamy stosownej gwarancji.