• Facebook
  • Instagram - Grey Koło

Wymiana baterii iPhone

Bateria w każdym smartfonie jest częścią eksploatacyjną, a co za tym idzie - zużywającą się. W związku z tym co jakiś czas wymaga wymiany na nową. W przypadku telefonów od Apple, czas ten wynosi około 2 - 3 lat. iPhone zasilane są litowo - jonowymi ogniwami, które charakteryzują się dużą wydajnością i mogą zasilać urządzenie przez kilka godzin, a nawet dni. Jednak mają też wady - nie są odporne na wysokie temperatury oraz łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. W związku z tym baterie w iPhonie są szczelnie zamknięte we wnętrzu obudowy, co prowadzi często do mylnych wniosków, że nie da się jej wymienić.

Wymiana baterii iPhone

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, Apple ograniczył ich dostęp do baterii w telefonie. Dlatego też, wymiana tej części powinna być przeprowadzana przez doświadczonego w tym temacie technika, na przykład w naszym Autoryzowanym Serwisie Apple. Używamy wyłącznie oryginalnych części, na które przysługuje gwarancja. Korzystając z komponentów niewiadomego pochodzenia, urządzenie jest narażone na uszkodzenia, spowodowane błędnym odczytywaniem temperatury, niską żywotność i niską pojemność baterii oraz błędy we wskazywaniu poziomu naładowania, co może prowadzić do automatycznego wyłączania się urządzenia.

Jak poznać zużytą baterię w iPhonie?

Istnieje kilka czynników, po których można poznać, że czas na wymianę baterii w smartfonie od Apple. Pierwszym jest szybkie rozładowywanie urządzenia i nagrzewanie się podczas użytkowania oraz zauważalne spowolnienie systemu iOS. Kolejne to wyłączanie na mrozie, błędne wskazywanie poziomu naładowania baterii, a także wypychanie ekranu do góry przez napuchniętą baterię. Ostatni z wymienionych czynników jest bardzo niebezpieczny, gdyż może zniszczyć plecy lub ekran urządzenia, a do tego, gdy bateria ulegnie przebiciu, może nastąpić samozapłon, który doprowadzi do wybuchu i mocnych poparzeń użytkownika.

Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie?

Baterie litowo - jonowe nie powinny być rozładowywane do końca - może to trwale je uszkodzić. Użytkownik powinien sam pilnować, aby stan naładowania nie spadł poniżej 20%. Dodatkowo, iOS 13 wprowadził funkcję optymalizacji zużycia baterii, która ma za zadanie pilnować, aby urządzenie było ładowane tylko do 80%. W celu przedłużenia działania na jednym ładowaniu, zaleca się wyłączenie zbędnych aplikacji i funkcji działających w tle. Poza tym, iPhone powinien być ładowany wyłącznie oryginalną ładowarką, która posiada specjalne chipy chroniące telefon przed nagłymi zwarciami. Nie powinno się go także wystawiać na działanie skrajnych temperatur, na przykład w pełnym słońcu czy podczas mrozu.

Podsumowując - wymiana baterii w iPhonie jest niezbędna, jeśli z urządzenia korzystamy powyżej dwóch lat. Przed wymianą należy sprawdzić żywotność starej baterii, w celu wykluczenia innych usterek. Wymiana ogniwa litowo - jonowego powinna odbywać się wyłącznie w Autoryzowanym Serwisie Apple. Zapraszamy do naszych serwisów w Szczecinie i Goleniowie - korzystamy wyłącznie z oryginalnych części Apple, a po każdej wymianie baterii przeprowadzamy testy wydajnościowe urządzenia, a także udzielamy stosownej gwarancji.

Wymiana baterii iPhone 6 i 6 Plus

Wymieniamy baterie w iPhone od modelu 6 wzwyż. Zaprezentowany w 2014 roku iPhone 6 ma baterię o pojemności 1810 mAh, z kolei iPhone 6 Plus - 2915 mAh.

Wymiana baterii iPhone 6s i 6s Plus

W iPhone 6s znajdziemy ogniwo o pojemności 1715 mAh, które jest mniejsze od tych zamontowanych w poprzednikach, jednak jest bardziej wydajne. Podobnie jest w przypadku iPhone 6s Plus, w którym pojemność baterii wynosi 2750 mAh.

Wymiana baterii iPhone SE

iPhone SE - Special Edition - wszystkie podzespoły “odziedziczył” po iPhone 6s, jednak zastosowano w nim baterię o większej pojemności 1821 mAh.

Wymiana baterii iPhone 7 i 7 Plus

W iPhone 7 znajduje się ogniwo o pojemności 1960 mAh, a w iPhone 7 Plus - 2900 mAh, co daje o 150 mAh większą pojemność niż w iPhone 6s Plus.

Wymiana baterii iPhone 8 i 8 Plus

Kolejna generacja - iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają odpowiednio baterie o pojemnościach 1821 mAh i 2675 mAh.

Wymiana baterii iPhone X, XS, XS Max i XR

Jubileuszowy model iPhone X zawiera ogniwo o pojemności 2716 mAh, iPhone XS 2658 mAh, iPhone XS Max 3174 mAh, a iPhone XR 2942 mAh.

Wymiana baterii iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max

W iPhone 11 znajdziemy baterię o pojemności 3110 mAh, nieco mniejszą w iPhone 11 Pro - 3046 mAh i 3969 mAh w iPhone 11 Pro Max.

Wymiana baterii iPhone 12 mini, iPhone 12, 12 Pro i 12 Pro Max

W iPhone 12 i iPhone 12 Pro zamontowano baterię o takiej samej pojemności 2815 mAh. W mniejszym iPhone 12 mini 2227 mAh, a w iPhone 12 Pro Max ogniwo z największą jak do tej pory pojemnością - 3687 mAh.