MERDEKA_118_Hero_Night Shot_SIGNATURE.jp

Dołącz do ArchiClubu

i korzystaj z przywilejów!

Budujmy_razem.png

Zalety członkostwa w ArchiCLUB:

  • Specjalne ceny programu ARCHICAD* - stanowisk indywidualnych i sieciowych. Do klubu można przystąpić nabywając pierwsze stanowisko programu lub uaktualnienie i od razu skorzystać ze zniżki!

  • Darmowe aktualizacje programu ARCHICAD (nowe wersje publikowane są zwykle w odstępach rocznych).

  • Ubezpieczenie klucza sprzętowego (odtworzenie utraconego lub zniszczonego klucza następuje po wniesieniu opłaty manipulacyjnej w wysokości składki kwartalnej).

  • Specjalne klubowe ceny na wybrane pozycje oprogramowania firmy Graphisoft (obecnie w ramach specjalnej klubowej oferty dostępne są programy MEP Modeler i Virtual Building Explorer).

  • Zniżka na większość innych pozycji oprogramowania dostarczanych przez firmę Graphisoft i jej partnerów.

  • Rabaty na szkolenia z oprogramowania ARCHICAD

 

  • Klubowy newsletter i informacje techniczne.

* Umowa ArchiClubu nie obejmuje ARCHICADa Star(T) Edition.

Przewidujemy rozszerzenie specjalnych ofert dostępnych dla członków ArchiCLUBu, a także dodatkowe przywileje.

 

Opłaty wnosi się co kwartał na podstawie faktury pro forma związanej z podpisaną umową abonamentową (po otrzymaniu płatności wystawiana jest faktura VAT). Posiadacze większej liczby stanowisk (więcej niż 5) mogą wnosić opłaty w odstępach miesiącznych, otrzymując odpowiednie faktury VAT.

 

Zaniechanie wnoszenia opłat kwartalnych wynikających z umowy abonamentowej powoduje utratę członkostwa ArchiCLUBu. Do klubu można przystąpić ponownie po nabyciu kolejnego uaktualnienia programu ARCHICAD, gdy będzie ono dostępne.

Często zadawane pytania:

Co to jest ArchiCLUB i jak działa?

 

Najprościej rzecz ujmując ArchiCLUB jest porozumieniem potwierdzonym umową, na mocy którego Członek ArchiCLUBu po podpisaniu umowy abonamentowej, w zamian za kwartalnie uiszczane opłaty, otrzymuje bieżące aktualizacje programu ARCHICAD oraz inne, dodatkowe przywileje.

 

Umowa jest podpisywana w dowolnym momencie (konieczne jest posiadanie aktualnej wersji ARCHICADa) na okres jednego roku i automatycznie przedłużana o kolejne lata o ile użytkownik
nie wyrazi chęci jej nieprzedłużania.

 

Co mi daje ArchiCLUB?

 

ArchiCLUB daje szereg korzyści. Podstawową jest atrakcyjne cenowo uaktualnianie posiadanego oprogramowania ARCHICAD, wsparcie techniczne, szkolenia uzupełniające z nowych funkcjonalności ARCHICADa czy ubezpieczenie klucza zabezpieczającego program.

 

Czy członkostwo w ArchiCLUBie się opłaca?

 

Bycie członkiem ArchiCLUBu daje szereg korzyści finansowych i nie tylko.
Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

 

  • Koszt aktualizacji

 

Jeżeli porównamy ceny standardowe aktualizacji ARCHICADa i sumę opłat abonamentowych, w ramach których możemy otrzymać tę samą wersję ARCHICADa, to zysk jest ewidentny. Przykładowo: cena uaktualnienia ARCHICADa z wersji 16 do 17 to cennikowy koszt wynoszący 4750 zł. Suma rocznych składek abonamentowych ArchiCLUB wynosi 2760 zł.
Zyskujemy 1990 zł i rozłożenie kosztu aktualizacji w czasie.

 

  • Ubezpieczenie klucza zabezpieczającego.

 

W przypadku utraty klucza zabezpieczającego program ARCHICAD jest on wymieniany na nowy za niewielką opłatą manipulacyjną (połowa opłaty kwartalnej), o ile Użytkownik ARCHICADa jest członkiem ArchiCLUBu.

 

  • Szkolenia aktualizacyjne.

 

Członkowie ArchiCLUBu mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach uzupełniających z nowych funkcjonalności ARCHICADa.

 

Czy warto dokonywać aktualizacji ARCHICADa co rok?

 

Jest kilka argumentów za tym, aby utrzymywać swoje narzędzie pracy w stanie jak najbardziej aktualnym. Najważniejszym z nich jest utrzymanie zgodności z innymi programami - między innymi z tym najważniejszym - systemem operacyjnym obsługującym komputer, na którym zainstalowany jest ARCHICAD. ARCHICAD współpracuje (wymienia dane) z programami innych producentów, którzy licencjonują formaty wymiany danych i corocznie je aktualizują.
 

Aktualna wersja ARCHICADa posiada zawsze najnowsze złącza i sterowniki pozwalające na bezproblemową wymianę plików. Poza tym jest ona testowana na aktualnych wersjach systemów operacyjnych oraz najnowszych modeli procesorów i zapewnieniu z nimi jak najlepszej zgodności. Oczywiście aspekt kompatybilności nie jest jedynym argumentem. Każda nowa wersja to zestaw nowych narzędzi i funkcjonalności oraz usprawnień. Ich wprowadzenie daje zupełnie nowe możliwości projektowania i przyspieszenia pracy. Na przykład wprowadzenie narzędzia Kształt tak znacznie poprawiło możliwości tworzenia obiektów trójwymiarowych, że wyeliminowało konieczność sięgania po inne narzędzia modelujące.
 

Milowym krokiem było przepisanie kodu źródłowego programu i dostosowanie go do 64-bitowych wersji procesorów i systemów operacyjnych. Zmiana taka nie jest widoczna gołym okiem i wydaje się, że w programie nic się nie zmieniło, jednak otwiera to możliwość realizacji bardzo dużych projektów, których wykonanie na wersji 32-bitowej nie było by możliwe.

 

Sukcesywne aktualizowanie oprogramowania pozwala na płynne przejście z wersji na wersję.
W przypadku wieloletniego zastoju w aktualizacji komasacja zmian może być trudna w szybkim opanowaniu i rzeczywiście sprawić problem.

 

Czy jest przewidziana aktualizacja mojej bardzo starej wersji ARCHICADa?

 

Graphisoft - producent ARCHICADa - zawsze respektował prawo użytkownika do zakupu najnowszej wersji programu po cenie obniżonej w stosunku do ceny pełnej licencji. Nie ma znaczenia jak starą wersji ARCHICADa posiadasz. Zawsze otrzymasz upust, który będzie adekwatny do wieku posiadanej licencji.